enpara kimin, Sahibi kim

enparayı kim buldu

Enpara.com, Ekim 2012’de Finansbank tarafından kurulan, tüm hizmetlerini sadece dijital kanallar üzerinden sunan ve dört yıl içerisinde yüzbinlerce müşteriye ulaşmış Türkiye’nin ilk şubesiz dijital bankacılık hizmetidir. Enpara’yı kullanabilmek için bilgisayar ve internet kullanmayı biliyor olmak gerekiyor.

Enpara’yı kim buldu

Finansbank, 2012 Ekim ayında, sıradan bir internet şubesi kullanımının çok ötesine geçerek, gerçek anlamda şubesiz İnternet bankacılığı deneyimini ilk kez sunan Enpara.com’u müşterilerinin hizmetine sundu.

İş modeli olarak banka hizmetleri vermesine rağmen bir şubesi bulunmuyor. Müşteriler para çekme ve yatırma işlemlerini Finansbank ATM leri aracılığı ile yapıyorlar. Şubesinin olmaması ve bütün bankacılık işlemlerini internet sitesi üzerinden kullanıcılar tarafından yapılması nedeniyle personel, yönetim gideri, kira, elektrik, su, doğalgaz ve kırtasiye masrafları olmuyor. Düşük maliyetin vermiş olduğu avantaj sayesinde müşterilerinden bankacılık hizmetlerinden komisyon ve işlem ücretleri alınmıyor.

QNB Finansbank şubeleri enpara.com müşterilerine minimum seviyede hizmet veriyorlar.

Enpara’nın himetlerini kullanabilmek  için 4 tane kanal var. İnternet sitesi ve şubesi, mobil uygulaması, çağrı merkezi ve QNB Finansbank bankamatikleri.

Nasıl Müşteri Olunur

Müşteri olmak için başvurular bile internet üzerinden yapılıyor. İnternetten yapılan başvuru sonrasında belkide bir defa göreceğiniz enpara çalışanı (bir insan) müşteriyi ziyaret ediyor. Başvuruyu alıp yine tableti ile internet üzerinden bütün evrakları merkeze gönderiyor. Banka kartınızı anında teslim ediyor. Hesabınız açılır açılmaz cep telefonunuza şifre ve müşteri numaranız geliyor ve hemen kullanmaya başlıyorsunuz. Vadesiz hesap, mevduat hesabı, fatura ödeme, havale eft gibi para transferleri ve hatta kredi kullanmayı bile internet şubesi üzerinden yapıyorsunuz.

Müşteri ihtiyaçlarını doğru analiz edip, büyük bir ihtiyacı karşılayan bu yeni bankacılık hizmet deneyimine yakın zamanda kredi kartı da eklenecek.

Bir Önemli Not : enpara’nın Şube kodu: 03663, Şube Adı : FİNANSBANK ENPARA İNTERNET olarak geçiyor. Yanlışlıkla bulunduğunuz şehirdeki Finansbank şube kodunu kullanmayın.

Enpara’nın sahibi olan Finansbank’ın adı, 20 Ekim 2016 tarihi itibarıyla QNB Finansbank olarak değiştirilmiştir.

Paylaşın Bilgi Çoğalsın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir