Hayatımızı Kolaylaştıran İcatlar

hayatimizi-kolaylastiran-icatlar

Hayatımızı kolaylaştırmak için yapılmış 21 dahice Buluş. Günlük yaşantımızda karşılaştığımız küçük sorunlara dahice yaklaşımlarla yapılmış kolay çözümler üreten basit icatlar. Teknoloji ile tasarımı bir araya getiren bu icat örnekleri sizi mucit olmaya yöneltebilir.

Kum Saati Görünümlü Ledli Trafik Lambası

ledli-kum-saati-trafik-lambasi

Hiç kimse trafikte, özellikle çok uzun süre yanan trafik lambalarında beklemeyi sevmez. İşte bu sıkıcı süreyi size eğelenceli bir şekilde geçirmenizi sağlayan ledli trafik lambaları. Trafikte ışıklarda bekleyeceğiniz zamanı bir kum saati şeklinde gösteren trafik lambaları.

Dönen Banklar

donen-banklar

Özellikle yapmurlu havalardan sonra ıslanan banklara kuruyana kadar oturulamaz. Bu küçük sorunu dönen banklar ile çözmüşler. Yandak kol çevrilerek kuru olan alt yüzey üste oturma alanı olarak getiriliyor.

Spagetti Makarna Çatalı

spagetti-makarna-catali

Spagetti makarna çok lezzetli olsa da yemesi biraz zordur. çatala sardığınız makarnanın çataldan dökülmesi sorunu bu basit tasarım ile çözülmüş gibi duruyor.

Koltuk Kenarı Sehpası

koltuk-kenari-sehpasi

Koltukta otururken kahve içmek gibisi yok. Kahveyi elinizden bırakmanız gerektiğinde önünüzde bir sehpa yoksa ya elinizde tutacaksınız ya da yere koyacaksınız. Bu problem koltuk kenarına monte edilebilen bir sehpa ile çözülmüş.

Kedi Masası (CATable)

kedi-masasi-cateble

Evde kedilerin oyun oynayacağı çok fazla alan yoktur ve kediler saklanmayı severler. Kediler oyuncu hayvanlardır, onlara oyun alanı yapmaktansa masayı kedinin oyun alanı haline getirmek oldukça mantıklı bir çözüm.

Bulmacalı Hediye Kaplama Kağıdı

bulmacali-hediye-kaplama-kagidi

Hediye alıp paketlemeniz gerektiğinde üzerine bir not yazmak adettendir. Eğer el yazınız da kötüyse üzerine yazı yazmak işkence halini alabilir. İşte bu hediye kaplama kağıdı hazır kutlama mesajlarını üzerinde bulunduruyor. Kutlama mesajını bulup bulmacalardaki gibi kenarlarını çizmeniz yeterli.

Bardak Tutuculu Şemsiye

bardak-tutuculu-semsiye

Hem şemsiye tutup hem bardak tutarsanız iki elinizde dolu olduğu için çanta taşımakta zorlanırsınız. Bardak tutuculu şemsiye bir elinizin boşta kalarak istediğiniz gibi kullanmanıza izin veriyor.

Scooter Bebek Arabası

scooter-bebek-arabasi

Bebek arabasını bir scooter ile birleştiren bu tasarım, bebek arabası sürmeyi bir eğlence haline getiriyor. Hem bebek hem siz eğleniyorsunuz. Biraz spor yapmış olmakta cabası.

Bebek Banyo Şapkası

bebek-banyo-sapkasi

Bebeklerin banyo yaparken en sevmedikleri şey yüzlerinde gelen su. Henüz çok küçük oldukları için ne yapacaklarını bilemiyorlar. Panikle sabunlu suyu yuttukları bile oluyor. Bu bebek banyo şapkası bebeğinizin başını yıkarken yüzüne, gözlerine ve ağzına su gelmesini engelliyor.

Kedi Hamağı

kedi-hamagi

Kediler için tasarlanmış bu bebek hamağı berjer koltukların altına bağlanıyor. Kediniz rahat bir yerde yatarken aynı zamanda siz yakın olmanın mutluluğu ile mırıldıyor.

Pizza Makası

pizza-makasi

Özellikle dilimlenmemiş veya evde yapılan pizzayı kolayca dilimler haline getirmek için oldukça başarılı bir çözüm.

Dönen Çoklu Priz

donen-coklu-priz

Çoklu prizleri bir çok farklı aletin fişini takmak için kullanırız. Fakat her bir aletin fişi farklı şekil ve boyutlarda. Bu nedenle hepsi aynı yöne bakan pizlerde sorun ortaya çıkıyor. yer darlığından dolayı bazı aletleri çıkartmak zorunda kalıyoruz. Dönen çoklu priz ise bir çok aleti aynı anda sorunsuzca fişe takmanızı sağlıyor.

Kilitli Kupa

kilitli-kupa

Eğer kendinize özel bir kupanız varsa ve onu sizden başka kimsenin kullanmasını istemiyorsanız işte tam aradığınız şey bu. Bu kupa üzerinde bulunan kilit mekanizması sayesinde kişiye özel hale geliyor.

Soğan Tutucu
Sogan-tutucu

Soğan doğranırken yapısı gereği dağılan bir yiyecek. İşte bu icat soğanı dağılmadan ve elinizi kesme tehlikesi olmadan doğramanıza yardımcı olmak için tasarlanmış.

Çanta Şemsiye
canta-semsiye

Şemsiye kullanmak bir yüktür, bunu önce bir kabul edelim. Özellikle yağmur dindikten sonra şemsiyeyi ne yapacağımızı bilemeyiz.  O nedenle hem şemsiye hem de çanta bir araya getirilmiş. Katlanarak küçük ve şık bir çanta haline gelen bir şemsiye yapmışlar.

Yolkfish – Yumurta Ayırıcı

yolkfish-yumurta-ayirici

Yumurtanın sarısı ile beyazını ayırmak ustalık isteyen bir şey. Fakat yolkfish bu işi kolayca yapmanızı sağlıyor.

Limon Spreyi

limon-spreyi

Limon sıkarken ellere limon bulaşması ve çokta hijyenik olmaması gibi durumlar sözkonusudur. Fakat limon spreyi bu sorunları ortadan kaldıran bir çözüm.

Lego Anahtar Tutucu

lego-anahtar-tutucu

Eve geldiğinizde anahtarları bir yere koyarız ve her nedense o anahtarlar bir yerlere gider. İşte lego anahtar tutucu kendi kendine kaybolan anahtarları bir yere sabitlemenizi sağlıyor.

Tekrar Kullanılabilir Mumluk

tekrar-kullanilabilir-mumluk

Mum yanar, erir ve biter. bu mumluk ise eriyen mumu haznesinde topluyor. Silindirik dik yapısı sayesinde mum eski haline geri dönüyor.

Spagetti Ölçücü

spagetti-olcucu

Ertesi güne kalan pişmş makarna eski lezzetinde olmaz. Bu nedenle genellikle dökülerek israf olur. İşte israfon önüne geçmenin basit bir yolu. Kişi sayısına göre spagetti makarnayı ölçmeye yarayan ahrika bir ölçek. Makarnayı pişirmeden önce kaç kişi yiyecekse ona göre önce ölçüp sonra tencereye koyabilirsiniz.

Aynali Ütü Masası

aynali-utu-masasi

Yatak odasında bir boy aynası ihtiyaç, ütü masası da bir ihtiyaç. Peki ikisini bir araya getiren bu tasarım yerden ve eşya kalabalığından tasarrıf etmenizi sağlıyor. Masanın üst kısmı ütü yapmaya yararken, katlayıp kaldırdığınızda ise bir boy aynasına dönüşüyor.

Paylaşın Bilgi Çoğalsın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir